26 września 2023

Będą grać. Ja zagadam.

Organy kościelne mają dwa rodzaje klawiszy: białe i czarne. Białe są radosne, a czarne smutne.

Dlatego białymi gra się na ślubach, czarnymi – na pogrzebach. A jednych i drugich używa się podczas koncertów.

Z okazji 70-lecia połączenia Białej i Bielska w Bielsko-Białą Mistrz Krzysztof Karcz zorganizował cykl koncertów pt. OrgaNowe Bielsko-Biała. Nie tylko zagra osobiście, ale jeszcze zaprosił do udziału znamienitych gości.Podobno przed każdym utworem mają dyskutować albo losować, na których grać – na białych, czy na czarnych. Żeby się słuchacze w tym czasie nie nudzili, ja – niestety – mam tam coś nawijać. Z góry przepraszam.

Więc gdybyście chcieli posłuchać najlepszej na świecie muzyki na żywo – z najwyższej półki i w wykonaniu najprzedniejszych Artystów – oraz paru anegdot i ciekawostek, to zapraszam serdecznie. Zaczynamy w niedzielę 5 września o 18:00 w kościele na Osiedlu Karpackim (niektórzy się śmieją, że zakrystia jest w Kauflandzie, bo stoją jeden obok drugiego, sklepik i kościółek). A reszta koncertów – terminów i miejsc – jest pomieszczona na plakacie.

AKTUALIZACJA: Zygmunt – mój kolega – oficjalnie podał do wiadomości, że będzie. Dodał jeszcze, że skoro w grę wchodzą organy, to fajnie by było, gdybym coś o przeszczepach opowiedział. Boszsz…