Lody w paski

Nie wie ktoś przypadkiem, czy te lody za darmo są tylko za tegoroczne świadectwa, czy za zabytkowe też?

I czy – w razie czego – tyle tych lodów mi nie zaszkodzi? Żebym grzebania w rodzinnych archiwach nie musiał odchorować.

Przy okazji z moich zasobów wynika, że pasek na świadectwie pojawił się na koniec roku szkolnego 1977/780, czyli prawie dwa lata po wprowadzeniu kartek na cukier. Ktoś pamięta?