Kategoria: Aktualności
Gdzie jest Dzieciątko?
Z szopki ustawionej w centrum Bielska-Białej zniknęła figurka Dzieciątka Jezusa.
(więcej…)Napletek Pański
Była taka relikwia, pamiątka po narodzeniu i obrzezaniu Jezusa: pępowina i napletek w cyprysowej szkatułce.
(więcej…)Życzę wszystkim:
– zdrowych,
– spokojnych
– i radosnych Świąt.
Żeby te Święta były właśnie takie, wystarczy:
– jeść i pić z umiarem,
– ustąpić mądrzejszym a przebaczyć głupszym,
– nie traktować samych siebie zanadto poważnie.
A ponieważ w obiegu w większości są albo jakieś graficzne słodkości, albo dzieła wielkich zagranicznych mistrzów, ośmielam się zacytować pasterzy z Łukaszowej Ewangelii o Narodzeniu Pańskim i zawołać „chodźmy i zobaczmy” fragment obrazu „Narodziny Pańskie”, który w roku 1913 wyszedł spod pędzla Wlastimila Hofmana, zwanego polskim Fra Angelico.
Czy woda z Jordanu jest trująca?
Akurat na Roratach dzieciom o rzece Jordan księża opowiadali. A mnie się przypomniała historia arcyksięcia Karola Ludwika Habsburga.
(więcej…)